Czy PowerPoint to najlepszy program do tworzenia prezentacji?

Czy PowerPoint to najlepszy program do tworzenia prezentacji?

Jeszcze kilka lat temu powszechny był pogląd, że PowerPoint to narzędzie do tworzenia nudnych prezentacji i jego zmierzch jest bliski. Wróżono, że coraz więcej sympatyków zyskiwać będzie Prezi i że nowi gracze na rynku – tacy jak Canva, Google slides – zaczną przejmować użytkowników PowerPointa.

Tymczasem PowerPoint po latach kryzysu – głównie kryzysu wizerunkowego – zdołał odzyskać zaufanie użytkowników i jeszcze bardziej umocnił się na rynku narzędzi do tworzenia prezentacji. Wprowadził nowe funkcje, które pozwalają tworzyć wreszcie naprawdę nowoczesne prezentacje. Te najważniejsze to:

  • Slide zooming – narzędzie pozwalające przybliżać i oddalać poszczególne elementy, dzięki czemu można tworzyć prezentacje podobne do Prezi
  • Przejście morficzne (płynne przejście lub po prostu Morph) – daje niespotykane dotąd możliwości animacyjne. Dzięki tej funkcji w PowerPoincie można stworzyć bardzo dynamiczne filmy, przypominające już coraz bardziej nie tyle prezentacje, co filmy animowane
  • Biblioteka ikon
  • Kształty 3D

Dziś nie ma śladów po kryzysie PowerPointa. Dziś to najpowszechniejsze narzędzie do tworzenia prezentacji i co istotne – dysponujące najszerszą paletą możliwości. Jego powszechna znajomość i łatwość edytowania na różnych platformach, online’owo i offline’owo, daje poczucie, że tworząc daną prezentację w ppt, będzie ona mogła funkcjonować nie tylko na moim komputerze, ale i na komputerach współpracowników; dziś, jutro i za kilka lat. Tego samego o niektórych innych narzędziach do tworzenia prezentacji raczej powiedzieć nie można.

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2022 studio-prezentacji.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.