Triki PowerPointa: jak usunąć tło ze zdjęcia?

Triki PowerPointa: jak usunąć tło ze zdjęcia?

Ponieważ wielokrotnie słyszę opinię, że PowerPoint nie nadaje się do niczego, a już zwłaszcza do robienia prezentacji, postanowiłem przedstawić na blogu serię postów pokazujących możliwości znienawidzonego przez tak wiele osób programu. Zaczniemy od prostego triku związanego z edycją zdjęć, jaki można zastosować w programie PowerPoint 2010. Wiele osób myśli, że takie rzeczy można robić tylko w Photoshopie, tymczasem…

1. Wstaw zdjęcie na slajd.

Załóżmy, że wybrałeś takie zdjęcie jak poniżej. Tło tego zdjęcia jest jednak zupełnie innego koloru niż tło slajdu. Załóżmy, że koloru slajdu nie możesz zmienić – jest on wybrany dla całej prezentacji. W takim wypadku musisz zmienić tło na samym zdjęciu – a właściwie je usunąć.

2. Zaznacz zdjęcie lewym przyciskiem myszy.

Tak, aby na krawędziach zdjęcia widoczne było obramowanie.

3. W górnym menu wybierz zakładkę Formatowanie i następnie kliknij w button Usuń tło.

Button ten znajduje się po lewej stronie menu górnego.

4. Zaznacz obszar tła do zachowania

Tło zdjęcia oznaczone zostanie na różowo. Teraz odpowiednio przesuwając krawędziami zaznaczenia na zdjęciu – możesz dokonać wyselekcjonowania obszaru, który po usunięciu tła zostanie zachowany.

5. Kliknij w button Zachowaj zmiany.

Button znajduje się w menu górnym, po prawej stronie. W efekcie otrzymać powinieneś mniej więcej taki efekt jak poniżej.

Tworzenie prezentacji multimedialnych może wielokrotnie wymagać od nas wykorzystania tego typu narzędzia. Przydaje się ono zwłaszcza w prezentacjach, które zawierają wiele niewielkich zdjęć, którym towarzyszyć musi tekst i które wykonane zostały na różnokolorowych tłach. Nie zawsze jednak uda się uzyskać tak dobry efekt. Jeśli jakość zdjęcia pozostawia wiele do życzenia, narzędzie usuwania tła może nie być precyzyjne – wówczas ucinać może fragmenty obiektu, które chcemy, by pozostały widoczne na slajdzie. W wielu przypadkach może jednak nam zaoszczędzić mnóstwo czasu i pomóc uzyskać naprawdę satysfakcjonujący efekt.

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2020 studio-prezentacji.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.