Triki PowerPointa: przycinanie zdjęć

Triki PowerPointa: przycinanie zdjęć

Ta funkcja przydaje się podczas tworzenia prezentacji, którą chcemy oprzeć na dobrze sformatowanych zdjęciach. Popatrzmy na slajd poniżej.

Napisaliśmy tekst, dobraliśmy do tekstu odpowiednie zdjęcie – ale zdjęcie to nie do końca nam odpowiada. Nie do końca zadowoleni jesteśmy zwłaszcza z tego, że jest aż tak bardzo szerokie oraz z tego, że w lewej części obrazka znajduje się dziwny obiekt leżący na podłodze. Jak szybko przyciąć to zdjęcie tak, by usunąć jego fragment po lewej stronie?​

Krok nr 1. Kliknij lewym przyciskiem myszy w zdjęcie, a następnie wejdź w zakładkę Formatowanie, a potem kliknij opcję Przytnij z menu rozwijanego o nazwie również Przytnij

Krok nr 2. Na zdjęciu pojawi się szare obramowanie – przesuwając czarne wskaźniki z tego obramowania, jesteś w stanie dostosować nowy format zdjęcia i zadecydować, która jego część zostanie przycięta.

Krok 3. Kliknij lewym przyciskiem myszy w dowolne miejsce slajdu – zdjęce zostanie przycięte, a Twój poprawiony slajd będzie wyglądał w ten sposób:

Najnowsze wpisy

Projekt i realizacja: GeminiSoftnet | Tworzenie stron: Zobacz >> | Pozycjonowanie stron: Zobacz >>
Copyright © 2020 studio-prezentacji.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.